Ünlü tarihçi Heredot, Aydın ili için “Gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü” ifadesini kullanmıştır. Gökyüzünün mavisinin Ege Denizi’yle buluştuğu, muhteşem gün batımlarının izlenebileceği ve her türlü aktiviteyi yapabileceğiniz Aydın iline bağlı; Türkiye’de turizmin başladığı ilk yer olan Kuşadası, Ege’nin incisidir.

Ege’nin İncisi Kuşadası!

Denizi, güneşi, kumu, mavi bayraklı plajları, tarihi, kültürü, milli parkı, kruvaziyer limanı, marinası, Kongre Merkezi, termal tesisleri, yöresel yemekleri, alışveriş imkânları, eğlence hayatı ile Kuşadası, her türlü turizm çeşitlerini ve aktivitelerini bünyesinde barındırmaktadır.

 

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden olan Kuşadası, ismini ilçede bulunan Güvercin Ada’dan almaktadır. Kuzeyde Selçuk, Pamucak; güneyde ise Dilek Yarımadası Milli Parkı ile çevrili Kuşadası; Efes, Meryemana, Didim, Pamukkale, Marmaris, Bodrum gibi popüler tatil yerlerine olan yakın konumuyla da tercih edilmektedir.

Özellikle yaz aylarında oldukça hareketlenen Kuşadası; kruvaziyer limanı, tarihi ve kültürel alanları, şık mekânların bulunduğu marinası, birbirinden güzel plajları, dünyaca ünlü aquaparkları, 5 yıldızlı otel ve tatil köyleri, her zevke hitap eden çarşıları, Ege mutfağı ve geleneksel tatları, huzur veren kafeleri, hareketli gece hayatıyla,  insanın içini ısıtan güneşi ve sıcakkanlı insanlarıyla seyahat severlerin akın akın geldiği bir merkeze dönüşmektedir.

 

 

Translate »