Plajlar

 

Plaja çıkıyorsak eğer her şeyden önce plaj çantamıza almamız gereken şey güneş kremi. Çünkü denize girmeyecek, hatta güneşlenmeyecek bile olsak her halukarda açık havaya çıkmamız, güneşin etkilerinden cildimizi korumamızı gerektiriyor. O halde listemizim başında güneş kremi var.

Şapkayı da listemizde ikinci sıraya yazmalıyız. Yine güneşin etkilerinden başımızı koruyabilmemiz için bir şapkaya ihtiyacımız var. Mümkünse daha fazla alanı kapatacak olan geniş kenarlı şapkaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca şapka seçerken önceliğinizi açık renklilerden yana kullanmanız daha iyi bir korumanın da püf noktası.

Sağlığımız için ihtiyacımız olan şeylerden devam edersek eğer sırada yedek mayoyu sayabiliriz. Üzerinizdeki mayo dışında bir de yanınızda yedek mayo bulundurmalısınız. Mayonuz ıslandıktan sonra deniz dışında o şekilde durmak mantar oluşumu gibi sağlığa zararlı etkilere sahip. Bu sebeple denizden çıktıktan sonra yedek mayonuzu giyip bu sırada da diğerini güneş altında kurutabilirsiniz.

Yanınıza soğuk bir su da almalısınız. Güneş altında hızla su kaybeden vücudumuzun bu eksikliği hissetmemesi için sık sık su tüketmeye dikkat etmelisiniz. Suyunuzun çabucak ısınmaması için suyunuzu yanınıza bir termos ile de alabilirsiniz. Böylelikle soğuk suyunuzu daha uzun süre soğuk şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Tabii ki yanınıza havlu almayı da unutmayın. Denizden çıktığınızda ıslak ıslak oturmak yerine kurulanmanız için bir plaj havlusu edinmelisiniz. Ayrıca bu şekilde kurulanmak için kullanacağınız plaj havlusunun dışında güneşlenirken şezlongunuzda altınıza serebilmeniz için de ayrıca bir plaj havlusu edinmenizde fayda var.

Plajların vazgeçilmez giysileri ise pareolar. Rengarenk ve çeşitli modellere sahip pareolar plajda dolaşırken ya da kısa bir zaman için uzaklaşırken kullanabileceğiniz pratik giysiler.

Translate »